Honda Civic ma już ponad 45 lat!

To jeden z najbardziej popularnych modeli marki Honda – Civic jest już w sprzedaży od 45 lat. Dzisiaj jest on dostępny w zaawansowanej dziewiątej generacji, a niedawno do sprzedaży trafia dziesiąta. Gdy szukasz sprawdzonego samochodu, to propozycja warta uwagi!

Honda Civic jest samochodem osobowym klasy kompaktowej, który zaczął być produkowany przez japoński koncert motoryzacyjnych Honda już w 1972 roku. Wówczas był on następcą modelu N360 oraz N600. Dzisiaj Civic ma wielu fanów. W sprzedaży znajdziemy wiele modeli używanych, możemy również udać się po nowy model do salonu dealerskiego.

Honda Civic ma już ponad 45 lat!

Od Hondy Civic I

Pierwsza Honda Civic została zaprezentowana w 1972 roku. Gdy spojrzymy na to, jak wyglądała w przeszłości, a na to, jak wygląda teraz, możemy zauważyć, że to ogromny postęp. Projektantem pierwszej generacji Hondy Civic był         Yoshio Nakamura. Do wyboru było kilka typów nadwozia – sedan, kombi oraz hatchback. W plebiscycie na Europejski Samochód Roku 1974 pierwsza generacja Hondy Civic zajęła 3. pozycję.

Aż do dziesiątej generacji

W sprzedaży znajdziemy jeszcze modele z dziewiątej generacji, która została przedstawiona po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Detroit 10 stycznia 2011. Do wyboru mieliśmy wtedy także trzy takie same wersje – sedan, kombi i hatchback. W sprzedaży znalazła się też odmiana hybrydowa modelu, która powstała na bazie wersji sedan. Do dyspozycji mieliśmy też model sportowy a także zasilany sprężonym gazem ziemnym – ten pojazd zdobył tytuł Green Card of the Year 2014.

Dziesiąta generacja została zaprezentowana w 2015 roku. Wersje sedan i coupe produkowane są już od 2015 roku, ale dopiero w roku 2017 do sprzedaży trafił hatchback. W porównaniu do poprzedniej generacji pojazd jest szerszy, niższy oraz dłuższy. Został wyposażony w zaawansowane silniki benzynowe z turbodoładowaniem.

Jeżeli także zainteresowała cię najnowsza wersja Honda Civic Warszawa jest jednym z miast, gdzie możemy ją zakupić. Zachęcamy do odwiedzenia salonów dealerskich, aby zapoznać się z pełną ofertą!

Dodaj komentarz