Zderzak to część samochodu szczególnie narażona na zarysowania, drobne wgniecenia czy inne uszkodzenia. Na szczęście, naprawa zderzaków nie jest bardzo kosztowna, zwykle też da się naprawić nawet groźnie wyglądające szkody. Co więc zrobić, jeżeli zechcemy naprawić zderzak w swoim samochodzie?
Naprawa zderzaków, a może wymiana?
Wielu kierowców, mając do czynienia z poważniejszymi uszkodzeniami zderzaka, zamiast go naprawić, woli po prostu go wymienić. To dość dobre i niedrogie rozwiązanie, gdyż używany zderzak w dobrym stanie kupimy już za 200 do 500 złotych. Te droższe zderzaki są zazwyczaj w stanie idealnym i można je od razu montować.
Jedynym warunkiem jest dobranie koloru zderzaka do samochodu, choć dla niektórych nawet to nie ma zbytnio znaczenia. Wiadomo jednak, że samochód wygląda lepiej, gdy wszystkie jego części mają ten sam kolor. Jeżeli więc nie uda nam się znaleźć używanego zderzaka w dobrym stanie w kolorze naszego pojazdu, trzeba zdecydować się na naprawę. Ile właściwie kosztuje naprawa zderzaków i od czego zależy cena?
Ile to kosztuje?
Naprawa zderzaków nie należy do drogiej usługi, choć oczywiście cena będzie różna w zależności od ilości uszkodzeń i wybranego przez nas serwisu. Najlepiej powierzyć tę sprawę fachowcom, którzy dysponują odpowiednimi umiejętnościami, narzędziami oraz częściami.
Naprawa w autoryzowanych serwisach będzie oczywiście znacznie droższa – to opcja dla osób bogatych lub z wysokim ubezpieczeniem. Naprawa wraz z zakupem nowych części może kosztować nawet kilka tysięcy złotych! Kuszące może wydawać się kupno części nieoryginalnych, które są znacznie tańsze. Musimy jednak pamiętać, że takie części zwykle są o wiele słabszej jakości i szybko będą wymagały ponownej wymiany. Decydując się na części używane, warto dowiedzieć się od sprzedawcy, jaki jest ich stan i czy wymagają na przykład dodatkowych drobnych napraw lub lakierowania.