Jaki hosting jest najlepszy dla agencji interaktywnej

Agencja interaktywna z uwagi na specyfikę tworzonych przez siebie produktów i świadczonych usług potrzebuje pojemnego serwera o dużym i szybkim transferze. Może ona wydzielić z niego miejsce na strony klientów, dzięki czemu łatwiej będzie mogła nimi zarządzać.

Usługi agencji interaktywnej a transfer plików

Agencje interaktywne zajmują się tworzeniem stron internetowych, projektowaniem systemu identyfikacji wizualnej oraz marketingiem internetowym. Specyfika usług agencji sprawia, że codziennie powstaje w niej wiele plików: tekstowych i binarnych (m.in. zdjęć i filmów). Pliki te mają często duże rozmiary, przez co nie można przesyłać ich pocztą elektroniczną. Niemal na każdym etapie współpracy z klientem zachodzi jednak potrzeba wymiany tych plików. Klient często chce mieć wgląd w postępy przy realizacji projektu, by w razie potrzeby móc odpowiednio wcześnie skorygować efekty pracy. Serwer przydaje się zatem do wymiany plików między agencją a klientem. Powinien być wystarczająco duży, aby móc pomieścić przybywające wciąż dokumenty.

Utrzymywanie stron klientów na serwerze agencji

Konieczność utrzymywania wielu stworzonych stron wiąże się też z potrzebą umieszczenia każdej z nich na serwerze. Usługa reseller web hosting, oferowana przez niektóre firmy hostingowe, umożliwia agencji wydzielenie ze swojego serwera miejsca dla każdego z klientów. Wszystkie stworzone przez agencję strony znajdują się wówczas w jednym miejscu, a klienci mogą samodzielnie zarządzać niektórymi opcjami poczty (np. tworzyć konta e-mailowe) i baz danych. W razie potrzeby, wynikającej np. z rozwoju firmy, ilość miejsca na serwerze oraz miesięczny transfer można zwiększyć.startup-593343_1280

Pojemność serwera i miesięczny transfer

Agencja, która rozpoczyna dopiero działalność, może ograniczyć się do wykupienia hostingu, w ramach którego będzie miała dostęp do serwera o pojemności ok. 20 GB i miesięcznego transferu ok. 300 GB. Warto jednak zabezpieczyć sobie możliwość zwiększenia tych parametrów w przyszłości. Jeśli agencja chce zaoferować klientom usługę hosting reseller, powinna od razu zdecydować się na wykupienie większej przestrzeni, np. 50 GB, i większego transferu, np. 600 GB.

Zapewnienie stronom klientów bezpieczeństwa

O profesjonalizmie agencji świadczy bezpieczeństwo, jakie są w stanie zapewnić utrzymywanym przez siebie stronom klientów. Do środków zabezpieczających dane klientów przed kradzieżą lub utratą można zaliczyć fizyczne środki bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia internetowe. Nie każda firma od razu może pozwolić sobie na klimatyzowaną, strzeżoną serwerownię, najwyższej jakości oprogramowanie antywirusowe oraz automatyczny backup plików w przypadku awarii. Tego rodzaju zabezpieczenia gwarantują jednak niektórzy dostawcy hostingu. Skorzystanie z ich usług zapewni bezpieczeństwo danych agencji oraz jej klientów.

Dodaj komentarz