Jak uzyskać L4 online? Procedura i cena

Jak uzyskać L4 online? Procedura i cena

Nie masz możliwości udania się do lekarza? Cenisz sobie wygodę? Skorzystaj z porady medycznej online i uzyskać L4 bez wychodzenia z domu? Sprawdź, w jaki sposób wygląda procedura uzyskania elektronicznego zwolnienia lekarskiego.

Kiedy można uzyskać po L4 przez internet?

W okresie pandemii koronawirusa bardzo popularne stały się porady lekarskie udzielane przez telefon – teleporady, a także przez internet. W związku z tym coraz częściej osób zaczęło ubiegać się również o zwolnienia lekarskie na odległość.

Obecnie branża medyczna obserwuje wzrost zainteresowania usługami świadczonymi przez internet. Właśnie dlatego pojawiło się w ostatnim czasie wiele nowych firm medycznych świadczących usługi online, które polegają na udzielaniu porad medycznych, wypisywaniu recept oraz na wystawianiu zwolnień lekarskich.

Po zwolnienie lekarskie online może obecnie zgłosić się każda osoba, która chciałaby otrzymać tego typu dokument. Można uzyskać go bez konieczności udawania się do placówki medycznej, ponieważ do jego uzyskania wystarczy jedynie dostęp do internetu.

Warto wskazać, że usługi tego typu oferują prywatne placówki medyczne, dlatego też za skorzystanie z porady i otrzymanie zwolnienia trzeba będzie zapłacić.

L4 online – jak wygląda procedura?

Otrzymanie zwolnienia lekarskiego przez internet nie jest związane ze skomplikowaną procedurą i można otrzymać je w zaledwie kilku prostych krokach.

1. Wybór placówki medycznej

Na początku należy wybrać placówkę, w której można otrzymać L4 online tanio. Na stronach internetowych placówek można uzyskać dokładne informacje dotyczące ich usług oraz cenników. Warto także zwrócić uwagę na dostępność lekarzy, by nie czekać długo na konsultację medyczną.

2. Zarejestrowanie się na stronie

Następnym krokiem jest rejestracja na stronie internetowej, na której chcemy uzyskać zwolnienie. W tym celu trzeba podać podstawowe informacje, w tym swoje dane osobowe oraz adres e-mail i numer telefonu.

3. Umówienie się na e-wizytę lekarską

Po rejestracji można przystąpić do umówienia się na wizytę lekarską. W tym celu należy wybrać odpowiedniego lekarza oraz godzinę przyjęcia, która nam odpowiada. Dodatkowo możemy być poproszeni o wypisanie ankiety medycznej ze swoimi objawami, chorobami, przyjmowanymi lekami.

4. Uczestnictwo w konsultacji

Podczas konsultacji medycznej online lekarz może zapytać o odczuwane objawy oraz zalecić odpowiednie postępowanie. Wypisuje wtedy zwolnienie lekarskie online, które natychmiast przekazywane jest do pracodawcy i ZUS. Może też wypisać e-receptę.

Ile kosztuje uzyskanie L4 przez internet?

Ceny związane z uzyskaniem zwolnienia lekarskiego online wynoszą od około 50 do 150 złotych zależnie od wybranej placówki medycznej.

Dodaj komentarz