Zainwestuj w umiejętności językowe swoich pracowników!

Zainwestuj w umiejętności językowe swoich pracowników!

Znajomość języków obcych w pracy jest bardzo pomocna. Gdy Twoi pracownicy nie posługują się językami w stopniu komunikatywnym, pomyśl o zainwestowaniu w kurs językowy. Jaki kurs wybrać? Jak go zorganizować, by przyniósł najlepsze efekty? Podpowiadamy!

Języki obce w biznesie – jakie warto znać?

W biznesie wykorzystuje się obecnie różne języki obce. Wśród nich zdecydowanie najczęściej używany jest język angielski.

Za pomocą języka angielskiego pracownicy mogą łatwo porozumieć się z klientami i partnerami firmy praktycznie na całym świecie, ponieważ jest on uznawany za język uniwersalny.

Również bardzo pomocna będzie znajomość języka obcego, w którym firma często zawiera umowy z kontrahentami i klientami, na przykład może być to język niemiecki, hiszpański, francuski, chiński, arabski.

Kursy językowe dla firm – co wybrać?

Obecnie pracownicy mogą uczyć się języków obcych na kilka sposobów. Jakie kursy językowe sprawdzą się dla firmy?

Szkoły językowe mogą zaoferować kursy dla firm w wielu wariantach. Zaliczają się do nich między innymi:

  • Kursy standardowe – nakierowane na kompleksową naukę języka obcego, trwają długo, jednak są bardzo szerokie i skuteczne w uczeniu różnych aspektów języka jak mowa, czytanie, pisanie, gramatyka.

  • Kursy przyspieszone, ekspresowe – skupione na jak najszybszym uzyskaniu umiejętności językowych, na przykład dla pracowników, którzy niedługo wyjeżdżają za granicę, by tam spotkać się z ważnym klientem albo kontrahentem.

  • Kursy konwersacyjne – nakierowane na umiejętność mowy, często prowadzone z native speakerami.

  • Kursy przygotowujące do egzaminów – dzięki nim można uzyskać pomoc w przygotowaniu się do ważnych egzaminów na certyfikaty językowe.

Powyższe rodzaje kursów mogą być prowadzone zarówno jako stacjonarne, także w siedzibie firmy, jak i jako kursy internetowe.

Gdzie skorzystać z kursów językowych dla firm?

Gdy chodzi o popularne języki, na przykład jak angielski dla firm Wrocław zapewnia dostęp do wielu szkół językowych, gdzie można skorzystać z profesjonalnej i kompleksowej obsługi w ramach organizacji zajęć w wielu formach.

Jeżeli natomiast przedmiotem nauczania mają być języki mniej znane, wtedy należy zapoznać się bliżej z ofertami szkół językowych, które mają je w ofercie. Jest ich mniej i najczęściej działają one w większych miastach.

Więcej informacji dotyczących organizacji nauki języków obcych dla pracowników można znaleźć na stronach internetowych szkół językowych. Można również sprawdzić na nich dostępne rodzaje kursów oraz ich ceny lub wysłać zapytanie ofertowe.

Dodaj komentarz