Jak właściwie dobrać zapach perfum?

Witajcie Moi Drodzy!

Każdy z nas przyzna, że zapach odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu. Zapach może nas pociągać, intrygować lub też odstraszać. Nic zatem dziwnego, że każdy mężczyzna chce, by jego perfumy dobrze odzwierciedlały jego osobowość czy nawet nastrój. Jak więc dobrać perfumy męskie? Czym się kierować przy ich wyborze?

Perfumy męskie – podział

Zanim przystąpimy do poszukiwań zapachu idealnego, musimy najpierw dowiedzieć się co nieco o perfumach w teorii. Na rynku dostępnych jest naprawdę mnóstwo perfum męskich, każde z nich jednak zaliczają się do konkretnych nut zapachowych. I tak wyróżniamy perfumy świeże, słodkie, korzenne, owocowe, kwiatowe i owocowo-kwiatowe. Opisy te wskazują na składniki, które dominują w perfumach oraz rodzaj zapachu.

perfumy
Perfumy dzielimy na świeże, słodkie, korzenne, owocowe, kwiatowe i owocowo-kwiatowe.

Świeże perfumy męskie cechują się tym, że są raczej delikatne, zwiewne, często z nutami cytrynowymi lub morskiej bryzy. Perfumy słodkie i korzenne zaliczamy do zapachów ciężkich, dominują w nich nuty słodkie, dla niektórych wręcz mdlące. Wersje owocowe, kwiatowe i owocowo-kwiatowe mogą być zarówno delikatne, jak i ciężkie – wszystko zależy od tego, jaka nuta będzie dominować w zapachu po rozwinięciu. Jak więc wybrać właściwe perfumy męskie spośród tylu opcji?

Wybór perfum – co wziąć pod uwagę?

Wybierając perfumy samodzielnie, zwykle jesteśmy w stanie od razu stwierdzić, które zapachy nam się podobają, a które nas odrzucają. Ale oprócz własnych upodobań, przy wyborze perfum męskich (damskich również), trzeba wziąć pod uwagę także pogodę oraz okoliczności, w których chcemy ich użyć. Ciężko sobie wyobrazić, by biznesmen wybierający się na spotkanie służbowe w upalny dzień skropił się perfumami, w których dominują korzenne nuty. Nie byłoby to perfumy męskie ani dopasowane do okazji, ani tym bardziej przyjemne dla otoczenia.

perfumy męskie
Wybierając perfumy, musisz dopasować je do pogody i okoliczności.

Dlatego też latem staramy się wybierać perfumy zwiewne, delikatne, dające poczucie świeżości nam i naszemu otoczeniu, zaś zimą możemy pozwolić sobie na nieco mocniejsze zapachy. Zanim kupimy interesujące nas perfumy, warto też poczytać jego opis, gdyż w nim często znajdują się sugestie, dla kogo będą one najodpowiedniejsze.

Przykładowe opisy perfum męskich znajdziecie na przykład TUTAJ.

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz