Klimatyzacja do domu – jaką wybrać? Czy warto?

Lato to piękna pora roku, z roku na rok jednak lata w Europie są coraz gorętsze. Upały potrafią bardzo dać się we znaki, zwłaszcza w niedużych mieszkaniach w bloku. Jak poradzić sobie z wysokimi temperaturami? Coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie klimatyzacja do domu. Jaki rodzaj klimatyzatora wybrać? I dlaczego warto się na niego zdecydować?

Klimatyzacja do domu – jaki model urządzenia wybrać?

Klimatyzacja do domu to jeden z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z upałami w lecie. Niemniej na rynku dostępnych jest wiele rodzajów klimatyzatorów. Jaki model wybrać do domu bądź mieszkania? Z pewnością powinien mieć trzy najważniejsze cechy: cicha praca, energooszczędność i pełen komfort nawiewu chłodnego lub ogrzanego powietrza. Najprostszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem jest klimatyzator ścienny typu split.

klimatyzacja do domu

Jednostka wewnętrzna montowana jest na ścianie w mieszkaniu, zaś zewnętrzna na balkonie, można też zamontować ją na dachu lub w piwnicy. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możemy wybrać klimatyzatora podwieszanego na ścianie, możemy wybrać model typu konsola, który umieszcza się na przykład obok kaloryfera. W takiej sytuacji ochłodzone powietrze nadmuchiwane jest z górnej części klimatyzatora, zaś ciepłe płynie dołem, co daje pełen komfort użytkowania. Dla osób planujących wykonanie w domu sufitu podwieszanego proponujemy klimatyzator kasetonowy, montowany właśnie w suficie. Największą zaletą tego rozwiązania jest równomierność nadmuchu, dzięki ustawieniu nawiewów w cztery kierunki.

Klimatyzacja do domu – czy warto ją zamontować?

Niejeden może uważać, iż klimatyzacja do domu to droga fanaberia dostępna wyłącznie dla osób z dobrą sytuacją finansową. Ale prawda jest taka, że w dobie obecnej urządzenia te są dostępne w naprawdę przystępnych cenach, a ponadto nie zużywają dużo energii, zatem utrzymanie ich także nie jest kosztowne.

klimatyzacja do domu

Tymczasem może raz na zawsze rozwiązać problem wysokich temperatur w domu czy mieszkaniu w okresie lata. To znacząco podniesie jakość naszego życia.

Dodaj komentarz