Kupno namiotu na wakacje – czym się kierować?

Okres wakacyjny, to czas gdy chętnie wyjeżdżamy razem z rodziną. Nie każdy marzy o wypoczynku w hotelu i na plaży, dla wielu rodzin, zwłaszcza z dorastającymi dziećmi prawdziwą frajdą są wakacje na łonie natury, na kempingu pod namiotem. W związku z tym istotnym elementem przygotowań jest kupno namiotu. Co wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

Kupno namiotu – od czego zacząć?

Kupno namiotu to poważna sprawa, gdyż namiot docelowo ma nam posłużyć przez wiele lat i nie zawieść nas nawet w trudnych sytuacjach, na przykład w czasie silnej ulewy czy wiatru. Zanim więc wybierzemy konkretny model, warto bardzo dokładnie przeanalizować, czego oczekujemy od namiotu, a następnie zapoznać się z ofertą przynajmniej kilku sklepów.kupno namiotu To pozwoli nam nie tylko rozeznać się, co oferuje rynek, ale też znaleźć najkorzystniejszą cenę. Takie przygotowanie oszczędzi nam sporo czasu i sprawi, że zakupy na pewno będą udane.

Na co zwrócić uwagę?

Planując kupno namiotu, zastanówmy się:

• Gdzie go będziemy rozbijać?
• Na jaką porę roku go kupujemy?
• Ile osób zamierza w nim nocować?
• Czy namiot będziemy wozić w samochodzie czy też przytroczony do plecaka?

Te kluczowe pytania sprawią, że bardzo zawęzi nam się pole wyboru. A na co zwrócić uwagę, już będąc w sklepie?

Pierwsza ważna sprawa to jego waga. Wiąże się to z ostatnim pytaniem na naszej liście. Jeżeli zamierzamy wozić namiot w samochodzie, jego waga nie ma większego znaczenia. Nabiera go, gdy chcemy z namiotem wędrować jako częścią naszego bagażu. Większość producentów oferuje dziś naprawdę lekkie i niewielkie po złożeniu namiotu, które idealnie nadają się na górskie czy piesze wycieczki. Zwykle są to jednak modele jedno lub dwuosobowe, które nie zapewniają tyle komfortu, co ich większe wersje. Na rynku możliwe jest kupno namiotu już o wadze 1340 gramów.

kupno namiotu

Druga istotna sprawa to wspomniana nieco wcześniej wygoda użytkowania, która dla niektórych z nas, szczególnie rodzin, ma duże znaczenie. Na wygodę użytkowania namiotu składa się kilka czynników, a mianowicie wielkość przedsionka, liczba wejść do namiotu, liczba i rozmieszczenie wywietrzników, a także kieszenie, siateczki i haczyki na rzeczy podręczne lub turystyczną lampkę.kupno namiotu

Od strony praktycznej, warto zwrócić uwagę czy namiot jest wodoodporny. Wpływ na to ma materiał, z jakiego uszyty jest tropik oraz podłoga. Ważne jest też to, czy wszystkie szwy tropiku zostały zalaminowane. Wodoodporny namiot to wierny towarzysz w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Dodaj komentarz