Kurtka motocyklowa – jak ją wybrać?

Jazda motocyklem to sport, który wymaga odpowiedniego przygotowania, umiejętności, a nawet uprawnień. Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest też zaopatrzenie się w odpowiedni strój. Jednym z jego podstawowych elementów jest kurtka motocyklowa. Na co zwrócić uwagę przed jej zakupem? Co oferują sklepy stacjonarne i internetowe?

Kurtka motocyklowa – jaką spełnia funkcję?

Ogólnie rzecz biorąc, kurtka motocyklowa ma spełniać funkcję ochronną, zarówno przed możliwymi upadkami podczas jazdy, jak i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, na przykład deszczem. Powinna być solidna i trwała, a jednocześnie wygodna i dobrze przylegać do ciała, nie krępując ruchów. W sklepach znajdziemy dwa rodzaje kurtek motocyklowych: skórzane oraz tekstylne.kurtka motocyklowa

Skórzana kurtka motocyklowa sprawdza się na krótkich trasach, w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Jest bowiem bardziej atrakcyjna wizualnie niż praktyczna na długich lub trudnych trasach motocyklowych. Dlatego warto mieć w szafie również kurtkę tekstylną. kurtka motocyklowaKurtka tekstylna oznacza się wyraźnym, ścisłym splotem, który chroni motocyklistę przed deszczem, a przy tym pozwala skórze oddychać. Świetnie wchłania pot podczas upału czy wysiłku, zapewniając nam pełen komfort w czasie jazdy. Poza tym kurtki motocyklowe tekstylne mają dodatkowo wszyte odblaskowe fragmenty materiału, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo na źle oświetlonej drodze lub podczas jazdy nocą. To bardzo ważne, gdy wybieramy się w dalszą trasę motocyklem. Do kurtki tekstylnej możemy też wpiąć ocieplacz, który ochroni nas przed wiatrem i chłodem w zimne dni.

Czym się kierować przy wyborze kurtki motocyklowej?

Kurtka motocyklowa to zakup, który ma nam służyć przez lata. Jego wybór nie może więc być kwestią przypadku. Oto praktyczne rady, które pomogą nam dokonać mądrego zakupu:

• Przed zakupem przymierz kurtkę. Nawet jeśli zamawiasz ją on-line za niższą cenę, postaraj się znaleźć w sklepie stacjonarnym taki sam model i go przymierzyć lub zastrzec sobie możliwość wymiany.
• Kupuj kurtkę w komplecie ze spodniami. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że obie części garderoby będą na nas pasować oraz że da się je razem spiąć.
• Podczas przymiarek wyciągnij ręce do przodu i sprawdź, czy nadgarstki nie wystają poza rękaw. Jeśli tak, oznacza to, że kurtka jest za mała.kurtka motocyklowa
• Zwróć szczególną uwagę, czy w przymierzanej kurtce czujesz się swobodnie. Jeżeli czujesz, że krępuje ruchy w jakikolwiek sposób, przymierz większą lub wybierz inny model, bardziej dopasowany do Twojej sylwetki.
• Doradźmy się kogoś bardziej doświadczonego, by nam polecił konkretną markę lub model ubrań motocyklowych.

Dodaj komentarz