Wpadka Volvo? Nie, to zaskakująca reklama!

Reklama to kluczowy element promocji i marketingu. Na przestrzeni lat bardzo zmieniała się jej forma, ale cel pozostał ten sam – zaciekawić, zaintrygować, a może nawet zaszokować, by w efekcie utrwalić się w pamięci potencjalnych Klientów. Podobnie działają producenci samochodów, chcąc pokazać swoje najnowsze modele w jak najlepszym świetle. Jedna z reklam marki Volvo, a konkretnie ciężarówki Volvo FMX okazała się bardzo niecodzienna. Czy to kolejna wpadka Volvo? A może wręcz przeciwnie?

Wpadka Volvo czy zwiastun sukcesu?

Wspomniany model ciężarówki, Volvo FMX to 18-tonowy samochód stworzony do najtrudniejszych zadań. Przygotowano je z myślą o transporcie ciężkich rzeczy, w niesprzyjających warunkach bez ryzyka, że ugrzęźnie. Aby zaprezentować jego wyjątkowość, Volvo przygotowało ciekawą formę reklamy. Producenci postanowili na oczach widzów przetestować wspomnianą ciężarówkę, by w praktyce zobaczyli, ile jest ona w stanie wytrzymać. Stworzono tor przeszkód, który miała pokonać, sterowana przez… wpadka volvoNo właśnie. I tutaj mamy całe sedno wyjątkowości tego projektu. Niektórzy sądzili, że to ogromna wpadka Volvo, ale tak naprawdę pomysł był bardzo trafiony i ciekawy. Otóż testerem Volvo FMX była 4-letnia dziewczynka! Sophie – bo tak ma na imię mała testerka – otrzymała specjalny sprzęt, za pomocą którego miała sterować ciężarówką. Można sobie tylko wyobrazić, z jak dużym entuzjazmem dziewczynka podeszła do tego zadania. Jej naturalność i pomysłowość typowa wyłącznie dla dzieci sprawiła, że nowe Volvo FMX poddano naprawdę poważnemu testowi.

wpadka volvo
4-letnia Sophie testuje nowe Volvo FMX.

Czy wyszło z niego obronną ręką? Sprawdźcie sami! Film z nagraniem tego testu znajdziecie TUTAJ.

Volvo FMX – sprawdzony i godny zaufania

Testy samochodów to już standard przy wprowadzaniu na rynek nowego modelu. Volvo FMX nazywany jest najbardziej wytrzymałym samochodem ciężarowym, jaki kiedykolwiek został zbudowany przez szwedzkiego producenta. wpadka volvoBez odpowiednich testów kolejna wpadka Volvo mogłaby okazać się nieunikniona. Ale 4-letnia testerka wykonała swoje zadanie na medal, dzięki czemu każdy mógł na własne oczy zobaczyć, że Volvo FMX rzeczywiście zasługuje na miano najwytrzymalszej ciężarówki.

Dodaj komentarz