Macbook – czym się różni od zwykłego laptopa?

Przenośne komputery, nazywane też laptopami, przydają się wielu z nas. Ich kompaktowe rozmiary sprawiają, że można je z powodzeniem przewozić i korzystać z nich w podróży. Firma Apple oferuje przenośny komputer MacBook, należący do grupy premium. Co warto o nim wiedzieć? Czym się wyróżnia na tle innych laptopów?

MacBook – trochę historii

Jednym z pierwszych modeli Apple’a, jeśli chodzi o przenośne komputery, jest MacBook Air. W momencie pojawienia się go na rynku należał do najmniejszych i najlżejszych dostępnych wtedy komputerów przenośnych. Na przestrzeni lat doczekał się kilku modyfikacji w postaci dodania pewnych podzespołów.

macbook

macbook

Z powodzeniem zastąpił go kolejny model – MacBook z 12-calowym ekranem, który pojawił się w sprzedaży kilka lat temu. Jak na sprzęt klasy premium przystało, jest on niezwykle kompaktowy i niewiele waży, dzięki czemu świetnie nadaje się do pracy w terenie. Dopełnieniem oferty Apple’a są MacBooki Pro dostępne w dwóch rozmiarach, z ekranem 13- lub 15-calowym.

macbook

macbook

Można je zakupić w różnych cenach, ale nawet te za najniższą kwotę są wykonane bardzo solidnie i doskonale nadają się do pracy. Droższe modele są wyposażone dodatkowo w panel TouchBar, zamiast górnego rzędu funkcyjnych przycisków na klawiaturze, a także czytnik linii papilarnych.

Zalety MacBook’ów

Chociaż dla wielu z nas ceny MacBook’ów są bardzo wysokie, nie wynikają one wyłącznie z prestiżowej marki. W przenośnych komputerach marki Apple największym atutem jest system operacyjny macOS, także autorski system Apple’a. Korzystając z niego przez kilka godzin z pewnością zauważymy różnicę. Poza tym nawet w tańszych i mniej wydajnych modelach dobór podzespołów oraz dopasowanie software’u do hardware’u daje naprawdę zaskakujące możliwości.

macbook

Dodaj komentarz