Najdroższe rasy kotów na świecie

Chociaż mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, spore grono miłośników zwierząt wybiera sobie takiego towarzysza spośród kotów. I są oni w stanie naprawdę wiele zapłacić, by ich koci przyjaciel (a może pan?) był absolutnie wyjątkowy. Ile kosztują najdroższe rasy kotów? Co je odróżnia od innych?

Najdroższe rasy kotów – TOP 5

5. ROSYJSKI KOT NIEBIESKI

najdroższe rasy kotów

Wymieniając od końca, na dole naszej listy najdroższych ras kotów plasuje się rosyjski kot niebieski, znany także jako kot maltański lub archangielski. Jego cechami charakterystycznymi są pluszowe, szaro-niebieskie futerko, długie nogi z owalnymi łapkami i duże, mądre oczy o przenikliwym spojrzeniu. Za czystego rasowca zapłacimy jakieś 5 tysięcy złotych.

4. PETERBALD

najdroższe rasy kotów

To odmiana kota syjamskiego. Pererbaldy są bardzo smukłymi i eleganckimi kotami o umięśnionej, nieco orientalnej sylwetce. Za taki okaz zapłacimy powyżej 5 tysięcy złotych.

3. ALLERCA

najdroższe rasy kotów

 

Ta rasa kota to zbawienie dla miłośników futer mających na nią ciężką alergię. Jakkolwiek to brzmi, koty rasy Allerca są hipoalergiczne, dzięki czemu mogą sobie na nie pozwolić osoby nawet z ciężką alergią. Koszt to drobnostka, „zaledwie” 28 tysięcy dolarów.

2. KOT BENGALSKI

najdroższe rasy kotów

Ta rasa to dość skomplikowane połączenie kota domowego i azjatyckiego lamparta. Cechą charakterystyczną jest egzotyczne, cętkowane umaszczenie oraz niesamowita zwinność. Za taki okaz trzeba zapłacić jakieś 80 tysięcy złotych.

1. ASHERA

najdroższe rasy kotów

Dotarliśmy do pierwszego miejsca. Ashera to obecnie najdroższa rasa kotów ze względu na jej egzotyczne pochodzenie. Powstała ona z krzyżówki kota domowego i afrykańskiego serwala. Ashery są podobne do kotów bengalskich i bardzo przypominają z wyglądu, jak i zachowania małe lamparty. Jeśli zamarzy nam się odrobina egzotyki, możemy nabyć kota tej rasy za okrągłe 100 tysięcy dolarów.

Jak widać, najdroższe rasy kotów zadziwiają nie tylko swoim pochodzeniem czy urodą, ale przede wszystkim ceną. A Ty, ile byłbyś w stanie zapłacić za taki koci okaz?

Dodaj komentarz