Narzędzia niezbędne w przydomowym warsztacie samochodowym

Dla każdego posiadacza samochodu umiejętności samodzielnego naprawienia drobniejszych usterek są niezwykle cenne. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, które stracilibyśmy u mechanika. Aby jednak móc samemu dbać o stan techniczny swojego pojazdu, potrzebne są odpowiednie narzędzia i miejsce, w którym można by stworzyć mały, przydomowy warsztat. Jak to zrobić? W co się wyposażyć na start?

Narzędzia mechanika niezbędne do podstawowych i zaawansowanych napraw

Zakup narzędzi do warsztatu warto rozpocząć od podstawowych zestawów. Jeżeli planujemy zająć się naprawianiem samochodów profesjonalnie, z czasem można powiększyć swój zbiór narzędzi o bardziej zaawansowany sprzęt. Narzędzia podstawowe, bez których pracy nie zacznie żaden mechanik to zestaw kluczy płaskich, nasadowych oraz imbusowych. Potrzebny jest nam także zestaw śrubokrętów, młotek, wiertarka, kombinerki i latarka. Przydadzą nam się także kobyłki, na których można oprzeć lekko podniesiony samochód. Będą szczególnie praktyczne, gdy nie posiadamy kanału i nie mamy możliwości go wykonać.

narzędzia

Do bardziej zaawansowanych narzędzi przydatnych w przydomowym warsztacie samochodowym zaliczamy prostownik do ładowania akumulatora, zestaw bezpieczników potrzebnych do elektrycznych instalacji samochodowych, a także woltomierz, ściągacz do sprężyn, tarcz i łożysk, polerkę czy lutownicę. To, czy któreś narzędzia warsztatowe będą niezbędne, okaże się zapewne z czasem. Im większą wprawę zyskamy, tym bardziej skomplikowane rzeczy będziemy gotowi naprawiać, a wtedy zestaw narzędzi będzie się stopniowo powiększał.

Jak zaaranżować przydomowy warsztat?

Narzędzia i sprzęt to jedno, zadbać trzeba również o miejsce, w którym swobodnie będziemy mogli rozłożyć samochód i zająć się naprawami, nie przeszkadzając innym. Najlepszym miejscem do tego celu jest garaż. W garażu możemy pracować cały czas, ponieważ posiada zadaszenie, prąd oraz zamykane drzwi na klucz. Gdy nie dokończymy pracy, możemy po prostu zostawić ją na następny dzień bez obaw o kradzież. Naprawy na świeżym powietrzu niestety nie dają takiego komfortu.

narzędzia

Aranżując w garażu miejsce do naprawy samochodu, zadbajmy także o miejsce na cały sprzęt. Powinien być uporządkowany, by w trakcie pracy nie tracić czasu na poszukiwanie poszczególnych narzędzi.

Dodaj komentarz