Nowe XC60 – Volvo, jakiego nie znasz

Kupując samochód, zwracamy przede wszystkim uwagę na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Propozycja Volvo, nowe XC60 łączy w sobie to, co w samochodach najważniejsze – nowoczesny design, wygodę, poczucie bezpieczeństwa i przystosowanie do wszystkich warunków na drodze. Sprawdźmy to!

Nowe XC60 i sekret jego wyjątkowości

Nowe Volvo XC60 dostępny jest w dwóch wersjach: z silnikiem na olej napędowy i benzynę bezołowiową. Posiada wiele funkcji zabezpieczających, zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo czynne, jak i bierne. Na bezpieczeństwo czynne składa się:
– City Safety – układ, który wykorzystuje technologię laserowych czujników i wykrywa nieuchronną kolizję przy małych prędkościach, do 50 km/h. Układ ten przygotowuje hamulce, by szybciej zareagowały, gdy je naciśniemy. Jeżeli zaś kierowca nie zacznie hamować, układ City Safety sam automatycznie uruchomi hamulce i wyłączy przepustnicę, łagodząc efekty kolizji. Ta funkcja bardzo przydaje się w zatłoczonych, zakorkowanych ulicach miast, gdzie bardzo łatwo o stłuczkę lub kolizję.

nowe xc60
Nowe Volvo XC60

– pakiet funkcji wspomagających kierowcę – zalicza się do nich między innymi układ aktywnej kontroli prędkości jazdy przy każdej prędkości, układ kontroli czujności kierowcy, układ wspomagający pozostanie na pasie ruchu, system informacji o znakach drogowych czy też układ eliminujący martwe pole w widoczności.
– aktywny tempomat z funkcją ułatwiającą jazdę w ruchu ulicznym (ACC) – tempomat działa przy każdej prędkości nawet do 200km/h w wersji z automatyczną skrzynią biegów, oraz przy prędkości od 30 do 200km/h w wersji z ręczną skrzynią biegów. Pomaga utrzymać odpowiednią odległość od samochodu jadącego przed nami, chroniąc tym samym przed stłuczką. Posiada funkcję „stań i jedź”, która przy powolnym ruchu miejskim dostosowuje prędkość samochodu do prędkości pojazdu jadącego przed nami, co eliminuje ryzyko kolizji oraz zmniejsza spalanie paliwa.

nowe xc60
Wnętrze nowoczesnego Volvo XC60.

To tylko niektóre z wielu funkcji, jakie oferuje nowe XC60. Więcej na jego temat przeczytacie TUTAJ.

Dodaj komentarz