Piła elektryczna do codziennego użytku

Posiadanie własnego ogrodu czy nawet kawałka lasu to marzenie wielu osób mieszkających w dużych miastach. Obcowanie z naturą wpływa na nas kojąco i relaksująco, a prace ogrodnicze, choć nieraz ciężkie, dają wiele satysfakcji. Szczególnie wtedy, gdy dysponujemy odpowiednim sprzętem ułatwiającym nam dbanie o nasz kawałek ziemi. Jednym z nich jest piła elektryczna. Czym się kierować przed jej zakupem?

Piła elektryczna – jakie jest jej przeznaczenie?

Zakup piły elektrycznej lub jakiejkolwiek innej pilarki to dobry pomysł w przypadku posiadania domu z dużym, przyległym terenem pokrytym drzewami lub dla zawodowych drwali. W sprzedaży można spotkać wiele rodzajów pilarek, zatem dobór będzie zależał od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Na rynku bardzo popularne są produkty marki Husqvarna. Oferuje ona zarówno ciężkie maszyny, jak i małe pilarki do użytku prywatnego. Dzięki nim można w łatwy i bezpieczny sposób wycinać i przycinać drzewa lub ciąć drewno na opał. Piła elektryczna marki Husqvarna charakteryzuje się także dużą mocą, wydajnością oraz dbałością o środowisko naturalne. W przypadku pilarki spalinowej, która jest równie często wybierana, co piła elektryczna, zastosowano funkcję X-TORQ®, służącą do zmniejszania zużycia paliwa i emisji spalin do atmosfery. Z kolei akumulatorowe pilarki Husqvarna odznaczają się cichą i bezprzewodową pracą. To możliwe za sprawą akumulatorów litowo-jonowych o napięciu 36 V. Wraz ze specjalnym silnikiem bezszczotkowym taka piła elektryczna jest równie wydajna, co jej spalinowe odpowiedniki. Dzięki temu pracuje ona bardzo wydajnie, a przy tym lekko i cicho.

Piły elektryczne Husqvarna

A oto przykładowe modele pił elektrycznych marki Husqvarna:

  • Husqvarna 136Li

To pilarka elektryczna idealna dla stolarzy czy sadowników. Posiada trwały bezszczotkowy silnik oraz napinacz łańcucha. Jest lekka i bardzo prosta w obsłudze.

piła elektryczna

  • Husqvarna 120i

To pilarka działająca na akumulator litowojonowy. Nie wymaga dodatkowych narzędzi, ponadto jest łatwa w rozruchu i posiada intuicyjną klawiaturę ułatwiającą jej obsługę nawet osobie, która ma pierwszy raz styczność z tego typu urządzeniem.

piła elektryczna

 

  • Husqvarna 420EL

Ta pilarka elektryczna charakteryzuje się wyjątkową dużą wydajnością, wysoką prędkością piły łańcuchowej oraz poręcznością. Posiada napinacz piły niewymagający narzędzi.

piła elektryczna

Dodaj komentarz