Praca w ogrodzie czy na działce, choć dla wielu osób przyjemna, nie należy do najłatwiejszych. By miejsca te prezentowały się naprawdę dobrze, wymagają wielu godzin pielęgnacji i prac porządkowych. Czasem problemem może być gromadzenie się wody z oczka wodnego, basenu czy studni, co może nawet grozić podtopieniem. Jak temu zaradzić? Z pomocą przychodzą pompy zanurzeniowe!
Pompy zanurzeniowe – jak działają?
Pompy zanurzeniowe to urządzenia bardzo przydatne w ogrodach czy na działkach. Okażą się praktyczne wszędzie tam, gdzie zaistnieje potrzeba usunięcia lub oczyszczenia wody. Najczęściej wykorzystuje się je do nawadniania gleby w ogrodach, gdy zbiorniki na deszczówkę są pełne, do usunięcia nagromadzonej wody w niepożądanym miejscu czy oczyszczenia jej w zbiornikach wodnych, takich jak studnie, baseny lub oczka wodne.
Pompa zanurzeniowa jest niewielkim urządzeniem elektrycznym o wadze 4 – 6 kilogramów. Możliwe jest okazjonalne stosowanie pompy lub podłączenie jej na stałe. Pompy zanurzeniowe mogą pracować zarówno w czystej, jak i mocno zanieczyszczonej, wręcz błotnistej wodzie. Nowoczesne modele posiadają dodatkowo rozdrabniacz, który umożliwia oczyszczanie wody z większych zanieczyszczeń. Montaż pompy zanurzeniowej jest konieczny w ogrodach wyposażonych w zbiorniki wodne, ale też gospodarstwach rolniczych, przedsiębiorstwach komunalnych czy firmach budowlanych.
Rodzaje pomp zanurzeniowych
Pompy zanurzeniowe są dostępne w różnych wersjach, w zależności od naszych potrzeb i oczekiwań. Mamy do wyboru wspomniane już pompy elektryczne, ale również spalinowe. Warto się na taki model zdecydować, gdy okaże się, że pompa elektryczna jest za mało wydajna dla naszych potrzeb. Na przykład spalinowa pompa wodna z 4-suwowym silnikiem, dwoma rodzajami węży oraz 2-trybową dyszą umożliwi nam także mycie narzędzi ogrodowych, elewacji, sprzętu rolniczego czy samochodów.
Atrakcyjną ofertę pomp zanurzeniowych można znaleźć TUTAJ.