Samochód do ślubu – jak go wynająć?

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu, które wymaga też wielu przygotowań. Jedną z istotnych spraw, o którą należy zadbać odpowiednio wcześnie, jest samochód do ślubu. Wiele par chce, by w tym wyjątkowym dniu przemieszczać się także wyjątkowym samochodem – zabytkowym, sportowym, a może kabrioletem. O czym warto pamiętać, gdy szukamy odpowiedniej firmy wynajmującej samochody?

Samochód do ślubu – gdzie wynająć?

Aby wynajęty samochód do ślubu nie przysporzył nam więcej kłopotów niż pożytku, warto zachować ostrożność już na etapie poszukiwania odpowiedniej firmy wynajmującej samochody. Na początek zwróćmy uwagę na flotę samochodową – jeżeli jest ona duża i różnorodna, mamy większy wybór. Poza tym w razie jakichś nieprzewidzianych okoliczności będziemy mieć pewność, że dostaniemy inny samochód zastępczy lub innego kierowcę. Cała transakcja zostanie też ujęta na piśmie w formie umowy, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że firma w pełni wywiąże się z niej. samochód do ślubuInaczej wygląda sprawa, gdy chcemy wynająć samochód do ślubu od osoby prywatnej, która wożeniem Par Młodych dorabia sobie. Jeżeli nie zawrzemy z nim pisemnej umowy, tak naprawdę nie mamy gwarancji, że stawi się na miejscu o wyznaczonym czasie i czy w ogóle nie jest oszustem. Bez spisanej umowy w przypadku niewywiązania się z ustaleń nie możemy nawet dochodzić odszkodowania. Dlatego warto o tym pamiętać i uważnie czytać umowę, którą zamierzamy podpisać.

Wynająć z kierowcą czy bez?

Wynajmując samochód do ślubu, musimy też zadecydować, czy chcemy dodatkowo kierowcę, który będzie nim kierował, czy też będzie to robił ktoś z rodziny lub nasz świadek. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Jeżeli wynajmujemy samochód zabytkowy, lepiej by towarzyszył nam kierowca, który dobrze zna się na jego obsłudze.samochód do ślubu Z drugiej strony wynajęcie samochodu z kierowcą automatycznie zabiera jedno wolne miejsce w samochodzie, dobrze więc, by był to samochód przestronny, minimum pięcioosobowy, którym swobodnie pojedzie Para Młoda i ich świadkowie. W takim wypadku najlepsza może okazać się limuzyna. Wynajmując samochód z kierowcą, cała odpowiedzialność za jego sprawność spada na kierowcę, a nie na nas. To również niewątpliwie jest zaletą i oszczędza nam stresu w tym i tak nerwowym dniu.

Dodaj komentarz