Prostownica do włosów z podczerwienią – jak działa?

Wiele kobiet posiadających długie włosy każdego dnia poświęca wiele czasu na ich pielęgnację i stylizację. Jednym z podstawowych urządzeń do ich układania jest prostownica. Na przestrzeni lat powstało wiele różnych modeli prostownic do włosów, mniej lub bardziej bezpiecznych dla włosów. Jednym z nich jest prostownica do włosów z podczerwienią. Czym się wyróżnia? Jak działa?

Prostownica do włosów z podczerwienią – czym się wyróżnia?

Mnóstwo kobiet przyznaje, że prostownica to cudowne urządzenie pomagające ujarzmić najbardziej niesforne włosy. Jednak jej długotrwałe używanie, bez odpowiedniej ochrony i pielęgnacji włosów, może bardzo źle odbić się na ich kondycji. Wynika to głównie z częstego poddawania ich pod bardzo wysokie temperatury. W efekcie włosy mogą stać się przesuszone, łamliwe oraz skłonne do elektryzowania się. Prostownica do włosów z podczerwienią to wynalazek mający zapobiegać powstawaniu tych efektów ubocznych. W jaki sposób?

prostownica do włosów z podczerwienią

Otóż światło podczerwone zastosowane w tym modelu prostownicy, jest odczuwane przez naszą skórę jako ciepłe, dzięki czemu nadaje się także do prostowania włosów wysoką temperaturą. Ale w przeciwieństwie do zwykłego ciepła, podczerwień zapewnia naszym włosom odbudowę i regenerację, odpowiednie nawilżenie, a także ochronę koloru w przypadku włosów farbowanych.

Zalety stosowania prostownicy z podczerwienią

Prostownica do włosów z podczerwienią jest więc nieszkodliwa dla naszych włosów, mimo częstego stosowania. Nie tylko pozwala uzyskać idealną fryzurę, ale też wzmacnia nasze włosy poprzez poprawienie absorpcji składników odżywczych ze środków pielęgnacyjnych.

prostownica do włosów z podczerwienią

Modele te często są dodatkowo wyposażone w funkcję jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu się włosów, a także regulację temperatury, dzięki czemu można ją dostosować do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz