Samochody miejskie do wynajęcia

Obecne w większości dużych polskich miast programy rowerów miejskich jasno pokazały, że Polacy coraz chętniej korzystają z wynajmowanych środków transportu. Pozwala to znacznie uprościć pewne sprawy i w ostatecznym rozrachunku bywa tańsze i o wiele wygodniejsze niż zakup i utrzymanie własnego środka transportu. Nic więc dziwnego, że następcą rowerów miejskich stają się programy oferujące wypożyczenie aut, np. Omni: car sharing od Skody, oferujący wynajem samochodów w Warszawie.

Samochody miejskie do wynajęcia

Skoda Omni car sharing

Aby rozpocząć korzystanie z usługi, należy pobrać aplikację na smartfon. Ta dostępna jest dla telefonów z systemami IOS i Android. Po krótkiej rejestracji, jesteśmy gotowi by wypożyczyć pierwsze auto. Aplikacja pokazuje nam pojazdy dostępne w naszej okolicy – jak sama nazwa wskazuje, są to różne modele Skody. Po zarezerwowaniu i udaniu się na wskazane miejsce, pojazd otwierany jest z poziomu aplikacji – kluczyki będą w środku. Oprócz kluczyków, w pojazdach Skoda Omni car sharing znajdziemy kartę paliwową, z której możemy skorzystać zawsze, gdy tylko zajdzie potrzeba zatankowania. Warto zaznaczyć, że nie są tu naliczane żadne dodatkowe opłaty – wszelakie koszy amortyzacji pojazdu, włącznie z uzupełnianiem paliwa, są już zawarte w cenie samego wynajmu. To bardzo wygodne rozwiązanie, ukazujące bardzo dużą zaletę tego wszelakich tego typu programów – brak dodatkowych opłat, związanych z utrzymaniem pojazdu.

Po skorzystaniu, samochód odstawiamy w to samo miejsce, z którego go wzięliśmy i zamykamy go także z poziomu aplikacji. Opłata pobierana jest automatycznie. Należy przy tym pamiętać, aby przed rozpoczęciem korzystania dokładnie zapoznać się z regulaminem. W wynajętym pojeździe wciąż obowiązują nas przepisy, a np. za przekazanie mandatu naliczana jest dodatkowa opłata. Jeżeli jednak jeździmy przepisowo, nie musimy się obawiać. Istotną uwagą jest też całkowity zakaz palenia w samochodach Omni.

Wynajem samochodów w Warszawie

Kto choć raz spędził pół godziny (albo i dłużej) na poszukiwaniu wolnego miejsca parkingowego, ten z pewnością doceni fakt, że wszystkie miejsca, z których odbieramy pojazdy i na które je potem odstawiamy, są uprzednio zarezerwowane i przypisane do programu Omni: car sharing od Skody. Dzięki temu nie musimy się zastanawiać, gdzie możemy zostawić auto, kluczyć po bocznych uliczkach czy też szukać możliwości zaparkowania w środku dużego osiedla. Rzecz jasna w czasie samego przejazdu, przed zwrotem samochodu, miejsc parkingowych musimy szukać już samodzielnie. Tutaj również pamiętajmy, że za złamanie przepisów i parkowanie w niedozwolonym miejscu, także naliczana jest dodatkowa opłata (oprócz mandatu, nie zamiast niego, rzecz jasna).

Czy takie rozwiązanie w rzeczywistości ma sens? Czy wynajem auta na godziny może w istocie być wygodniejszy i bardziej opłacalny niż zakup własnego pojazdu? Okazuje się, że tak, nawet jeżeli po mieście jeździmy dosyć dużo. W końcu, decydując się na wypożyczenie, płacimy tylko za kilometry, które realnie zrobiliśmy.


Dodaj komentarz