Skoda Yeti – drapieżna, ale i bezpieczna

Wygodna i bezpieczeństwo to dwie najważniejsze cechy, jakich każdy kierowca poszukuje podczas zakupu samochodu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli samochodów osobowych i rodzinnych, które spełniają te oczekiwania, i nie tylko te. Jednym z nich jest Skoda Yeti. Poznajmy ją bliżej!

Skoda Yeti – co warto wiedzieć?

Skoda Yeti to samochód osobowy typu crossover produkowany od 2009 roku. Ten model powstał na bazie innego znanego modelu Skody – Skoda Octavia 4×4. Zmodyfikowano w nim zawieszenie, z czasem w kolejnych latach zmodyfikowano także inne elementy, między innymi zmieniono przód pojazdu poprzez zastosowanie nowych reflektorów zintegrowanych ze światłami do dziennej jazdy, ponadto zamontowano nową atrapę chłodnicy, maskę silnika oraz zderzak. Zmieniono także tylne lampy i klapę bagażnika. Jeśli chodzi o wnętrze samochodu, zastosowano nową kierownicę i poszerzono listę wyposażenia pojazdu, zarówno standardowego, jak i dodatkowego.

skoda yeti
Skoda Yeti Review z 2012 roku.
skoda yeti
Wnętrze Skody Yeti Review.
skoda yeti
Yeti Urban – specjalna edycja.

Yeti jako pierwsza została wyposażona w kamerę cofania, co znacznie podniosło bezpieczeństwo podczas wykonywania różnych manewrów, zwłaszcza tyłem. Wymienione zmiany zostały zaprezentowane w 2012 roku w Paryżu. Obecnie występuje w wersji miejskiej oraz terenowej, która posiada plastikowe nakładki na nadwoziu.

Skoda Yeti idealna na rodzinne wyjazdy

Skoda Yeti nie jest typowym rodzinnym samochodem osobowym, posiada jednak cechy, które sprawiają, że z pewnością sprawdzi się w tej roli. Przede wszystkim jest bardzo stabilna i bezpieczna na drodze, w różnych warunkach. Zapewnia komfort jazdy nawet na kiepskiej trasie i w kiepskich warunkach atmosferycznych. Posiada też pojemny bagażnik, który pomieści walizki całej rodziny.

skoda yeti
Najnowsza wersja – 2017 rok.
skoda yeti
Zachwyca eleganckim designem połączonym z trwałością i komfortem jazdy.

skoda yeti

Poznaj opinie innych użytkowników na jej temat – wejdź na stronę producenta i przeczytaj!

Dodaj komentarz