Wybór garnków i patelni do Twojej kuchni

Kuchnia często bywa nazywana sercem domu, gdyż to właśnie tam przygotowywane są smaczne posiłki, które potem jemy w miłym, rodzinnym lub przyjacielskim gronie. Ale dobre gotowanie to coś więcej niż znajomość przepisów. Wymaga to również odpowiedniego doboru garnków i patelni. Okazuje się, że garnek garnkowi nie równy, a więc jeśli zależy nam na zdrowym gotowaniu, koniecznie wybierzmy garnki, które nam to ułatwią.

Garnek idealny – co go wyróżnia?

Najważniejszą kwestią, która decyduje o tym, czy garnek jest dobrej jakości, to materiał, z jakiego został wykonany. Najlepsze garnki i patelnie wykonane są ze szlachetnej stali nierdzewnej, która nie wchodzi w szkodliwe reakcje z gotowanymi pokarmami, dzięki czemu mamy pewność, że przygotowywany przez nas posiłek zawiera wyłącznie wartości odżywcze. Niektóre garnki i patelnie są pokryte w środku warstwą teflonu, który pozwala unikać przypalenia i przywierania potraw, zwłaszcza podczas smażenia.garnek Posiadając tego typu garnki, musimy jednak pamiętać, by do mieszania używać wyłącznie drewnianych lub plastikowych sztućców, gdyż metalowe powodują zdzieranie warstwy teflonu. Aby zagwarantować nam bezpieczne gotowanie, garnek idealny powinien również posiadać nienagrzewające się uchwyty. Dzięki temu nie grozi nam poparzenie podczas gotowania lub podawania posiłku.

Oferta Tefal godna uwagi

Tefal to marka znana z garnków i patelni wysokiej jakości. Oferuje zarówno proste zestawy garnków ze stali szlachetnej do codziennego gotowania, jak i zestawy eleganckie, idealne na prezent. Wszystkie garnki Tefal odznaczają się niezwykłą trwałością i odpornością na uszkodzenia, są wygodne w użyciu, łatwe w czyszczeniu oraz przechowywaniu (np. zestaw z odłączaną rączką).

garnek
Garnek ze stali nierdzewnej marki Tefal.

Ofertę garnków Tefal możecie znaleźć także na stronie:
http://www.tefal.pl/Garnki-i-Patelnie/c/cookware%2B%26%2Bkitchenware.

Może to dobry moment, by wymienić swoje stare garnki i patelnie na nowe i polepszyć poziom swojej kuchni?

Dodaj komentarz