Szczoteczka do zębów – zwykła czy elektryczna?

Gdybyśmy mieli wymienić najważniejsze elementy wyposażenia naszej kosmetyczki, z pewnością na górze tej listy znalazłaby się szczoteczka do zębów. Osoby dbające o swój uśmiech używają jej nawet kilka razy dziennie i bardzo starannie dobierają rodzaj szczoteczki do swoich potrzeb. Dziś odpowiemy na pytanie, która szczoteczka jest lepsza – zwykła, czyli manualna, a może elektryczna?

Szczoteczka do zębów – jaka powinna być?

Aby ustalić, jaki rodzaj szczoteczki do zębów będzie dla nas lepszy, najpierw musimy się dowiedzieć, jakie cechy posiada dobrze dobrana szczoteczka. Eksperci uważają, że „rodzaj szczoteczki bezpośrednio wpływa na skuteczność usuwania płytki nazębnej”. Oznacza to, że nawet regularne szczotkowanie zębów źle dobraną szczoteczką nie uchroni nas przed próchnicą. To powinno dać nam do myślenia. szczoteczka do zębówCoraz więcej osób decyduje się zrezygnować ze szczoteczki manualnej na rzecz elektrycznej bądź zasilanej na baterie, argumentując to, iż takie szczoteczki precyzyjniej czyszczą zęby i docierają do trudno dostępnych zakamarków jamy ustnej. Jest w tym wiele prawdy. Zobaczmy więc, jakie zalety ma elektryczna szczoteczka do zębów.

Elektryczna szczoteczka do zębów – zalety

W elektrycznej szczoteczce do zębów źródłem zasilania jest ładowarka, którą podłączamy do gniazdka elektrycznego. Posiada wymienne końcówki, które należy wymieniać co 3 miesiące. Mogą się różnić między sobą pod względem technologii czyszczenia – mamy szczoteczki soniczne lub oscylacyjno-rotacyjne. Jak już pokrótce wspomnieliśmy, elektryczna szczoteczka do zębów ułatwia czyszczenie trudno dostępnych miejsc, na przykład zębów „siódemek” i „ósemek”. Wynika to z faktu, iż posiada mniejszą główkę niż szczoteczka manualna, więc łatwiej nią dotrzeć do tych zakamarków. Ponadto wibracje zastosowane w szczoteczkach elektrycznych sprawiają, że właściwie bez naszego udziału szczoteczka dokładnie oczyszcza zęby z płytki nazębnej oraz resztek pożywienia. szczoteczka do zębówNiektóre szczoteczki elektryczne wykonują około 7600 ruchów obrotowych na minutę – nikt z nas nie dałby rady wykonać tylu szczoteczką manualną. Poza tym nowoczesne elektryczne szczoteczki do zębów informują nas w trakcie mycia zębów o zbytnim nacisku czy złym ułożeniu szczoteczki. Dzięki temu unikamy częstych błędów podczas szczotkowania, a co za tym idzie, możemy lepiej zadbać o swoje zęby!

Dodaj komentarz