Telewizor dla seniora – jaki wybrać?

Telewizor to stały element wyposażenia większości domów. Jest źródłem informacji, rozrywki lub po prostu sposobem na nudę. Istnieje jednak grupa osób, dla których może on być główną rozrywką w ciągu dnia. Są to osoby starsze, samotne i niewychodzące z domu, które z powodu ograniczeń zdrowotnych nie mają zbyt wielu możliwości spędzania czasu wolnego. Jaki powinien więc być telewizor dla seniora? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Telewizor dla seniora – prosty w obsłudze

Chociaż coraz więcej osób korzysta na co dzień z technologii, także osoby starsze, zwykle gorzej radzą sobie one z obsługą sprzętów elektronicznych. Dlatego nowoczesny telewizor z wieloma funkcjami może być dla nich za trudny do obsługi. Warto więc szukać modelu, który ma stosunkowo proste i przejrzyste menu, łatwy w obsłudze pilot i niewiele dodatkowych funkcji. Dzięki temu senior szybciej nauczy się jak obsługiwać przydatne dla niego funkcje i nie będzie zdezorientowany, gdy na ekranie pojawią się informacje, których nie rozumie.

telewizor
Dla starszych osób oglądanie telewizji to często główna rozrywka.
telewizor
Telewizor dla seniora powinien być prosty w obsłudze i nie posiadać zbyt wielu dodatkowych funkcji.
telewizor
Łatwy w obsłudze pilot z kilkoma dobrze opisanymi przyciskami pozwoli starszej osobie szybciej opanować działanie i funkcje nowego telewizora.

Najnowocześniejsze telewizory przypominają dziś zaawansowane komputery, posiadają system operacyjny i dostęp do Internetu. Dla osoby starszej, która nie korzysta z Internetu, takie funkcje są całkowicie zbędne i mogą tylko utrudnić używanie telewizora.

Satysfakcja z oglądania równie istotna

Każdy z nas, korzystając z telewizora czy jakiegoś innego sprzętu elektronicznego, chce, by spełniał on pewne warunki, na przykład oferował odpowiednie wrażenia dźwiękowe i wizualne. W przypadku osób starszych jest to szczególnie ważne. Dlaczego? Otóż zwykle ich słuch i wzrok ulegają pogorszeniu. Telewizor dla seniora powinien więc zapewniać taki odbiór, aby osoba korzystająca z niego dobrze widziała i słyszała. Warto wybrać model z głośnym, czystym dźwiękiem, a także dużym ekranem oddającym wysokiej jakości obraz i kolory. Dzięki temu osoba starsza będzie mogła bez wysiłku zobaczyć i usłyszeć, co się dzieje na ekranie telewizora.

telewizor
Duży telewizor zapewni osobom starszym lepszy odbiór, a co za tym idzie, pełną satysfakcję z oglądania.

telewizor

Przykładowe modele telewizorów można znaleźć TUTAJ.

Dodaj komentarz