Gdy Twój samochód odmówi posłuszeństwa…

Wielu przedsiębiorców prowadzących firmy każdego dnia pokonuje samochodem mnóstwo kilometrów, by spotkać się z Klientami czy załatwić inne sprawy. Samochód, nawet najbardziej zadbany, może jednak czasem się popsuć na środku drogi. Co w takiej sytuacji zrobić? Rozwiązaniem może być pomoc drogowa 24h, czyli całodobowy serwis oferujący wsparcie w nagłych wypadkach na drodze.

Zanim wezwiesz pomoc drogową

Gdy w trasie przydarzy nam się awaria, przede wszystkim chcemy jak najszybciej uzyskać pomoc. Musimy jednak pamiętać, że należy wypełnić pewną procedurę w oczekiwaniu na pomoc drogową.pomoc drogowa Przede wszystkim zepsuty samochód zostawiony na poboczu musi być jakoś oznakowany. Najlepiej włączyć światła awaryjne. One poinformują innych kierowców, że wystąpiła awaria i w odpowiednim momencie zwolnią, aby bezpiecznie wyminąć samochód. Następnie należy włączyć światła postojowe oraz oświetlenie wewnątrz pojazdu. W naszym kraju wymaga się też, by wystawić trójkąt ostrzegawczy. Dzięki temu będziemy mogli bez obaw oczekiwać, aż pojawi się pomoc drogowa.

Najlepsza pomoc drogowa – jak ją wybrać?

W chwili wypadku czy awarii nie mamy czasu na wyszukiwanie najlepszej pomocy drogowej – wezwiemy taką, do której po prostu będziemy mieć namiary. Warto jednak jeszcze przed powstaniem takiej potrzeby zapoznać się z ofertą pomocy drogowych i wybrać tę najlepszą. Na co zwrócić uwagę? Najważniejsze będą referencje i doświadczenie danej firmy w tej dziedzinie. Warto podpytać znajomych kierowców lub poszukać informacji na forach motoryzacyjnych. To znacznie ułatwi nam podjęcie decyzji. Największą zaletą pomocy drogowej jest ilość i zakres sprzętu, jakim dysponuje. Im więcej go posiada, tym lepiej świadczy to o firmie. A bogaty zakres sprzętu zwiększa też liczbę świadczonych usług.

pomoc drogowa
Wzywając pomoc drogową, liczymy na to, że nie będziemy musieli czekać na reakcję kilka godzin.

Na przykład warto dowiedzieć się, czy firma, z której usług chcemy skorzystać, posiada własny parking i warsztat samochodowy. Jeśli tak, możemy liczyć na profesjonalne podejście i przede wszystkim sprawną pomoc. Kolejną ważną sprawą jest czas reakcji na wezwanie i obszar działania firmy. Z pewnością nikt z nas w kryzysowej sytuacji nie chciałby czekać kilku godzin na pomoc drogową. Dlatego dużą zaletą jest szybki czas reakcji, nawet na prowincji.

pomoc drogowa
Najlepsza pomoc drogowa to taka, która dysponuje dobrej jakości sprzętem.

2 thoughts on “Gdy Twój samochód odmówi posłuszeństwa…

Dodaj komentarz